Objekt ČVUT | Elsa ČVUT
Přístupnost objektů

BEZBARIÉROVÉ ČVUT

Právo na svobodný pohyb občanů, které je realizováno mimo jiné budováním bezbariérového prostředí
a odstraňováním stávajících bariér, patří k nezbytným předpokladům úspěšného začlenění občanů se zdravotním postižením do společnosti. Usilujeme o to, aby také naši studenti mohli toto právo v každodenním životě na škole uplatňovat, a to v maximálně dosažitelné míře.

Cílem projektu Bezbariérové ČVUT je architektonicko-stavební zpřístupnění vysokoškolského vzdělání a prostředí osobám se zdravotním postižením.

Výdejna Karlovo náměstí

Výdejna Karlovo náměstí
Adresa:
Karlovo náměstí 13, 121 35 Praha 3 - Nové Město
Tel. 1.:
+420 224 357 339 (výdejna)
Tel. 2.:
+420 224 357 252 (hlavní vrátnice FS Karlovo náměstí, KN-A)
Web:
GPS:
50°4'34.364"N, 14°25'2.911"E
Objekt nepřístupnýObjekt obtížně přístupný nebo nepřístupný
Obtížný povrch ANOObtížný sklon NEBezbariérový vstup hlavním vchodem NEBezbariérový vstup bočním vchodem NESchody ANOTočité schodiště NEVýtah běžný NEPlošina nebo výtah pro osoby s omezenou schopností pohybu NELižiny nebo rampa NEÚzké dveře nebo průjezdy NEPřístupná toaleta NEČástečně přístupná toaleta NENepřístupná toaleta ANO

Výdejna Karlovo náměstí se nachází v přízemí dvoupodlažního objektu F uprostřed stejnojmenného areálu ČVUT (KN).


VSTUP | INTERIÉR | VÝTAHY | WC | PARKOVÁNÍ | POPIS PŘÍSTUPOVÝCH TRAS
PŮDORYSNÉ SCHÉMA | FOTOGALERIE

VSTUP | 

Hlavní přístup z Karlova náměstí:

  • 1. NP objektu A (hlavní vrátnice areálu),
  • betonový spojovací krček,
  • prosklené atrium,
  • 1. NP objektu B
  • dvůr.

Více info o vstupech viz FS - Karlovo náměstí.

KN-F: hlavní vstup do prostoru výdejny je obtížně přístupný nebo nepřístupný. Během provozní doby neuzamčen (není zde zvonek ani čtečka karet). Zhruba 2 metry před vstupními dveřmi je osazen betonový panel (výšky 20 cm), který omezuje vstupní manipulační prostor. V nice dveří je další stupeň, obtížně vizuálně rozeznatelný (výšky 16 cm). Dvoukřídlé vstupní dveře jsou chráněny bílou mříží (během provozu otevřenou) stejných parametrů jako dveře (šířka křídla 2x80 cm). Dveře se mechanicky otevírají směrem do interiéru, mříž se mechanicky otevírá směrem ven.
INTERIÉR | 

Prostor výdejny, ve kterém se vydává jídlo, je sám o sobě přístupný. Za hlavním vstupem následuje prostorné zádveří s dostatečným manipulačním prostorem. Po pravé straně je okénko pokladny (výška 90 cm, šířka 66 cm, bez pultu; nedostatečně osvětlené). Dveře mezi zádveřím a výdejnou jsou dvoukřídlé prosklené, kývavé (tj. mechanicky otevírané směrem ven i dovnitř; šířka křídla, které bývá běžně otevřeno, je 65 cm).

Stoly i židle jsou pevně přikotveny k podlaze. Horní hrana stolů je ve výšce 77 cm. Ke stolu je možné zajet s vozíkem z čela stolu.VÝTAHY | 

Není třeba.WC | 

Pro celý areál KN jsou celkem k dispozici 3 upravené toalety (v objektech A, E, G).

Nejbližší je samostatná toaleta nacházející v přízemí objektu G v blízkosti vstupních dveří (šířka 160 cm, hloubka 128 cm; dveře šířky 90 cm se mechanicky otevírají směrem ven). Není uzamčená. Manipulační prostor pro vozík (šířky 97 cm) je proti dveřím. Záchodová mísa je přístupná z levé strany. Je opatřena z obou stran madly (délky 82 cm). Madlo u stěny je pevné, madlo v prostoru sklopné (lze obtížně polohovat). Splachovací tlačítko je osazeno na zdi vedle mísy (ve výšce 100 cm). Zásobník toaletního papíru je na zdi vedle mísy (spodní hrana ve výšce 94 cm). Dávkovač mýdla je nad umyvadlem (ve výšce 97 cm).

Více info o toaletách viz FS - Karlovo náměstí.PARKOVÁNÍ | 

V hlavním dvoře areálu KN není vyhrazené parkovací stání. Je zde dostatek běžných parkovacích míst (vjezd z ulice Na Zderaze mezi objekty D a G).

Možnost parkování v areálu KN konzultujte předem ve Středisku ELSA: stredisko@elsa.cvut.cz, nebo volejte zadní vrátnici FS - Karlovo náměstí: +420 224 357 222 (brána; zadní vrátnice).POPIS PŘÍSTUPOVÝCH TRAS | 

Přístup od MHD do areálu ČVUT na Karlově náměstí je možný z několika směrů:

  • Metrem na stanici Karlovo náměstí a potom cca 5-6 minut pěšky (stanice metra Karlovo náměstí je bezbariérově přístupná, lze využít dvojici osobních výtahů spojujících nástupiště a objekt č.p. 2068/14 v ulici Václavská - vedle stejnojmenné pasáže).
  • Tramvají na zastávku Karlovo náměstí a potom cca 2 minuty pěšky (100 m).
  • Autobusem č. 176, 291 na zastávku Karlovo náměstí a potom cca 6 minut pěšky (objízdná trasa přes bezbariérové povrchové přechody pro chodce měří celkem cca 450 m).

Popis doporučené cesty pro osoby na vozíku – od zastávky tramvaje Karlovo náměstí (ze směru Štěpánská, I. P. Pavlova):

Nízkopodlažní tramvajové soupravy zastavují přímo na chodníku Karlova náměstí. Od zastávky tramvaje pokračujte ve stejném směru jako tramvaj. Objeďte vstup do stanice metra Karlovo náměstí. Mírně zatočte vpravo. Po pár metrech jízdy se po levé straně nachází bezbariérový přechod přes ulici se sníženými nájezdy. Přejeďte, na chodníku zatočte doleva a po asi 20 metrech chůze/jízdy se již nachází hlavní vstup do objektu A, resp. do celého areálu ČVUT na Karlově náměstí. Vstupní dveře mohou být omylem zaměněny za postranní prosklené plochy, které osvětlují vstupní halu. Zvonek ani čtečka karet u vstupních dveří nejsou k dispozici. Příchod je vhodné předem domluvit na vrátnici nebo je dobré mít s sebou doprovod kvůli otevření vstupních dveří, které jdou obtížněji otevřít (vodorovné madlo ve výšce 1 374 mm).


Odkaz na webové stránky pražského dopravního podniku a informace o aktuálním stavu bezbariérových zařízení MHD zde.PŮDORYSNÉ SCHÉMAFOTOGALERIE