Studium v zahraničí | Elsa ČVUT
Studium v zahraničí

STUDENT

Studentem se specifickými potřebami je ten, jemuž dopady jeho obtíží, onemocnění či postižení brání standardním způsobem realizovat činnosti související se studiem. Středisko ELSA poskytuje své služby studentům se specifickými potřebami po evidenci, především na začátku akademického roku, v odůvodněných případech v průběhu semestru, nejpozději však před začátkem zkouškového období.

Student při evidenci předloží jeden z uznatelných dokladů. Po určení jeho specifických potřeb, a zařazení do odpovídající kategorie studentů se specifickými potřebami, jsou stanovena servisní opatření, která zajišťují zpřístupnění studia. Následně je mezi studentem a Střediskem uzavřena dohoda upravující způsob zpřístupnění studia.

Studium v zahraničí

Chystáte se vyjet studovat do zahraničí? V zahraničí je modifikace studijních podmínek zcela běžnou praxí, nebojte se o ni přihlásit i jako přijíždějící student.

Doporučujeme:

  • zjistěte si, kde a s kým budete řešit na přijímající univerzitě vaše specifické potřeby ve studiu – hledáte středisko pro „special needs“ nebo „studying with disabilities“,
  • u přijímací univerzity si zjistěte informace o rozsahu poskytované podpory a modifikacích studia,
  • včas si zažádejte o finanční podporu od Erasmus+ (více zde).

Upozorňujeme:

  • Středisko ELSA vám může poskytnout potvrzení o specifických potřebách pro přijímající univerzitu,
  • zkouška z cizího jazyka před výjezdem může být modifikována (navýšení času…).

Zde najdete spoustu užitečných informací o možnostech studia v zahraničí.