Objekt ČVUT | Elsa ČVUT
Přístupnost objektů

BEZBARIÉROVÉ ČVUT

Právo na svobodný pohyb občanů, které je realizováno mimo jiné budováním bezbariérového prostředí
a odstraňováním stávajících bariér, patří k nezbytným předpokladům úspěšného začlenění občanů se zdravotním postižením do společnosti. Usilujeme o to, aby také naši studenti mohli toto právo v každodenním životě na škole uplatňovat, a to v maximálně dosažitelné míře.

Cílem projektu Bezbariérové ČVUT je architektonicko-stavební zpřístupnění vysokoškolského vzdělání a prostředí osobám se zdravotním postižením.

Kloknerův ústav (KÚ)

Kloknerův ústav (KÚ)
Adresa:
Šolínova 7, 166 08 Praha 6 - Dejvice
Tel.:
+420 224 353 529 (537, 545, 529)
Web:
GPS:
50°6'5.488"N, 14°23'31.059"E
Objekt nepřístupnýObjekt obtížně přístupný nebo nepřístupný
Obtížný povrch NEObtížný sklon NEBezbariérový vstup hlavním vchodem ANOBezbariérový vstup bočním vchodem NESchody ANOTočité schodiště NEVýtah běžný ANOPlošina nebo výtah pro osoby s omezenou schopností pohybu NELižiny nebo rampa NEÚzké dveře nebo průjezdy ANOPřístupná toaleta NEČástečně přístupná toaleta NENepřístupná toaleta ANO

Kloknerův ústav sídlí v nároční části rozsáhlé budovy Zikova (patřící VŠCHT). Je přístupný dobře viditelným vstupem na nároží ulic Zikova a Šolínova.


VSTUP | INTERIÉR | VÝTAHY | WC | PARKOVÁNÍ | POPIS PŘÍSTUPOVÝCH TRAS
PŮDORYSNÉ SCHÉMA | FOTOGALERIE

VSTUP | 

Neuzamčený hlavní vstup je sám o sobě bezbariérový; složen ze tří dvoukřídlých, těžkých dřevěných dveří, z nichž ke vstupu slouží ty prostřední (šířka křídla 97 cm; otevírají se obtížně mechanicky směrem dovnitř). Navazuje zádveří (hloubka 197 cm, šířka dostatečná), oddělené od vstupní haly dalšími dvoukřídlými, kývavými dveřmi, mechanicky otevíranými směrem ven i dovnitř (šířka křídla 83 cm). V zádveří je osazeno zvonkové tablo (tlačítka do max. výšky 136 cm). Před vstupními dveřmi i v zádveří je dostatečný manipulační prostor.
INTERIÉR | 

Interiéry KÚ nejsou bezbariérově přístupné a pohyb po budově je možný výhradně na kartu nebo po domluvě (na vrátnici či předem telefonicky). Vrátnice KÚ (výška parapetu 80 cm, šířka pultu 87 cm, hloubka pultu 17 cm) je nepřístupná; nachází se ve vstupní hale za schodištěm (+4 schody). Před schodištěm není žádná zvonková signalizace pro přivolání vrátného.

Na každém podlaží zaujímá KÚ jinou rozlohu. Využívá i vnitřní dvůr s jeřábovou dráhou, do kterého je možné vjet ze Šolínovy ulice (úroveň 1. PP). V rámci celého KÚ se nachází velké množství schodišť. Šířka jednokřídlých dveří je 80 – 100 cm. Šířka křídla dvoukřídlých dveří je 60 – 70 cm. Dveře mají často prahy (výšky 2 – 3 cm).VÝTAHY | 

Není.WC | 

K dispozici není žádná upravená toaleta. Běžné WC je na každém podlaží.PARKOVÁNÍ | 

U objektu není vyhrazené parkovací stání.

V ulici Zikova je dostatek běžného parkovacího stání.

16 vyhrazených parkovacích míst je k dispozici v garáži pod Novou budovou ČVUT (FA/FIT), v blízkosti osobních výtahů. Studenti ČVUT evidovaní ve Středisku ELSA a návštěvníci dejvického kampusu, kteří ve Středisku ELSA nejsou evidovaní, ale mají oprávnění k parkování na vyhrazených místech, mohou využít tuto možnost parkování zdarma. Žádost o bezplatné parkování na vyhrazených místech na parkovišti v Nové budově předem konzultujte ve Středisku ELSA: stredisko@elsa.cvut.cz nebo volejte recepci Nové budovy: +420 776 555 558.POPIS PŘÍSTUPOVÝCH TRAS | 

Nejbližší přístup od MHD do Kloknerova ústavu je od stanice metra A – Dejvická (cca 2 minuty pěšky / 150 m).


Popis doporučené cesty pro osoby na vozíku – od stanice metra A – Dejvická:

Osoby se sníženou pohyblivostí mohou na stanici metra Dejvická využít v návaznosti na sebe 2 osobní výtahy, které spojují úroveň nástupiště s úrovní uliční.

První výtah z nástupiště metra vede do spojovací chodby podchodu a je umístěn vedle pevných schodů, směr Vítězné náměstí. Výtah použijte a dejte se vlevo do spojovací chodby. Po cca 20 metrech použijte nájezd vpravo k druhému výtahu, směr zastávka autobusů MHD na Evropské ulici ve směru z centra, který vede na úroveň ulice. Použijte výtah. Z výtahu se dejte přímo k přechodu přes ulici Šolínova. Přejeďte a pokračujte vpravo ulicí Šolínovou přes křižovatku s ulicí Zikova, kde se nachází boční vstup do budovy Zikova a zároveň přístup do Kloknerova ústavu.


Odkaz na webové stránky pražského dopravního podniku a informace o aktuálním stavu bezbariérových zařízení MHD zde.PŮDORYSNÉ SCHÉMAFOTOGALERIE