Aktuality a akce | Elsa ČVUT

Aktuality a akce

Den otevřených dveří Ateliéru asistivních technologií ATELION
23. 9. 2022

Rádi se s vámi potkáme 18. 10. 2022 od 9 do 14 hodin na pobočce Střediska ELSA (FJFI, Trojanova 13, Praha 2).

Představíme vám jednotlivé pomůcky, zařízení a postupy, které tvoří v Atelionu ucelený systém, jenž pokrývá prakticky celou oblast podpory – od jednoduchých pomůcek pro výuku Braillova bodového písma, simulačních brýlí, přes technologie pro práci s obrazem (elektronické lupy, zvětšovací software), postupy pro transformaci běžných textů do přístupných podob, až k hlasovým a hmatovým výstupům nebo zařízením pro tvorbu taktilní grafiky.

Co konkrétně můžete vidět? Cokoli, co je součástí Atelionu. Ze speciálních technologií a postupů například:

• Haptické mapy: jediné automaticky generované hmatové mapy na světě, a to hned ve třech měřítkách. K dispozici i ukázka velkoformátové mapy;
  • Hmatáky (hmatové letáky), plánky a další: ukázky přípravy a výroby, včetně metodiky;
  • Nejrychlejší kancelářské technologie pro tvorbu hmatové grafiky: využití mikrokapslového papíru a reliéfní bodové tiskárny;
  • IVEO: propojení hmatu a sluchu v jednom celku;
  • Možnosti zvětšování textu, sledování školní tabule a podobně;
  • Nejnovější trendy ve zpřístupňování především architektonických objektů pomocí 3D modelů.
Výročí 10 let od vzniku Střediska ELSA ČVUT
22. 9. 2022

Přijďte s námi oslavit výročí 10 let od vzniku pracoviště Střediska pro podporu studentů se specifickými potřebami ELSA!

Rádi se s vámi potkáme 17. 10. 2022 od 10 do 15 hodin v přízemí Národní technické knihovny, Technická 6, Praha 6.

Po slavnostním zahájení s vámi budeme sdílet naše praktické zkušenosti z podpory studentů ČVUT, nabídku seminářů a dalších aktivit. Zažijete, jak se cítí studenti s různými typy postižení při studiu. Vyzkoušíte, jak se čte dyslektikovi, projdete se s bílou holí či překonáte obrubník na vozíku.

Těšíme se na vás,

tým Střediska ELSA

Výročí 10 let od vzniku Střediska ELSA ČVUT

Modifikace studijních podmínek
6. 5. 2022

Nezapomeňte, že s novým semestrem si musíte vyplnit nové modifikace studijních podmínek – pokud jste tak ještě neučinili, vyplňte zde.

Obhajoba nanečisto
6. 5. 2022

Dopisujete bakalářskou či diplomovou práci a bojíte se obhajoby? Přijďte si vyzkoušet obhajobu nanečisto k nám do Střediska ELSA dne 27. 5. 2022 v 9:30.

Relaxační skupina Zpomal
7. 2. 2022

Termíny setkání relaxační skupiny během letního semestru: 1.3., 29.3., 12.4., 26.4., 10.5., 24.5., 7.6., 21.6.

Podpůrná skupina v letním semestru
7. 2. 2022

Termíny setkání podpůrné skupiny během letního semestru: 22.2., 8.3., 22.3., 5.4., 19.4., 3.5., 17.5., 31.5.

Metodický pokyn č. 1/2022
2. 2. 2022

o podpoře studentů se specifickými potřebami na ČVUT a o mimořádném řešení obtíží při studiu bakalářských a magisterských studentů v důsledku dopadů pandemie COVID-19 zde.