ELSA

Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ČVUTVítejte na stránkách Střediska ELSA

Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ELSA je celouniverzitní pracoviště Českého vysokého učení technického v Praze. Usilujeme o efektivní a smysluplné studium studentů s hendikepem na naší škole. Poskytujeme komplexní služby uspokojující specifické potřeby těchto studentů a uchazečů o studium.

Nabízíme konzultace akademickým pracovníkům a odborné veřejnosti. Součástí našich aktivit je také zajištění fyzické přístupnosti výukových prostor univerzity.

ARCHIV AKTUALIT


Článek

5. 10. 2018

V časopise Pražská technika 4/2018 byl uveřejněn článek "Podpora studentů s hendikepem" o našem středisku. Více článků najdete v sekci Média o nás.


Produktové video o službě Haptické mapy

20. 9. 2018

Prohlédněte si video, které jsme o haptických mapách vytvořili spolu s našimi partnery, společností Seznam a Střediskem Teiresiás na Masarykově univerzitě v Brně. Určeno je nejširší veřejnosti. Najdete ho na YouTube kanálu Střediska Elsa.


Haptické mapy už ve třech velikostech

9. 5. 2017

tři roky od svého spuštění nabízejí haptické mapy od Seznam.cz další měřítka. Vybrat je možné ze tří různých úrovní detailů zobrazených informací na jeden vytištěný list hmatové mapy. Více informací najdete v článku Petra Hofmana, GIS specialisty Seznam.cz.


Haptické mapy už i pro Slovensko

2. 11. 2016

Dne 27. října zpřístupnil server Mapy.cz rozšířené internetové mapy pro nevidomé uživatele o území Slovenské republiky. Takzvané haptické mapy jsou výsledkem technologie, která už od roku 2014 generuje podklady pro hmatové mapy na základě map vizuálních. Mapový portál na ní spolupracuje s univerzitními středisky ELSA ČVUT v Praze a Teiresiás Masarykovy univerzity v Brně. Haptická mapa Slovenska je k dispozici v přibližném měřítku 1:1200, stejně tak jako mapa České republiky. Více informací naleznete v tiskové zprávě.


Článek "Bez bariér?"

30. 6. 2016

V časopise Pražská technika 3/2016 byl uveřejněn článek "Bez bariér?" o našem středisku. Více článků najdete v sekci Média o nás.


« Novější aktuality  Starší aktuality »

Zpět na na začátek stránky

ČVUT je členem:   


© 2013 ELSA Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ČVUT   |  E-mail: stredisko@elsa.cvut.cz