ELSA

Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ČVUTVítejte na stránkách Střediska ELSA

Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ELSA je celouniverzitní pracoviště Českého vysokého učení technického v Praze. Usilujeme o efektivní a smysluplné studium studentů s hendikepem na naší škole. Poskytujeme komplexní služby uspokojující specifické potřeby těchto studentů a uchazečů o studium.

Nabízíme konzultace akademickým pracovníkům a odborné veřejnosti. Součástí našich aktivit je také zajištění fyzické přístupnosti výukových prostor univerzity.

ARCHIV AKTUALIT


Haptické mapy už i pro Slovensko

2. 11. 2016

Dne 27. října zpřístupnil server Mapy.cz rozšířené internetové mapy pro nevidomé uživatele o území Slovenské republiky. Takzvané haptické mapy jsou výsledkem technologie, která už od roku 2014 generuje podklady pro hmatové mapy na základě map vizuálních. Mapový portál na ní spolupracuje s univerzitními středisky ELSA ČVUT v Praze a Teiresiás Masarykovy univerzity v Brně. Haptická mapa Slovenska je k dispozici v přibližném měřítku 1:1200, stejně tak jako mapa České republiky. Více informací naleznete v tiskové zprávě.


Důležité upozornění!

3. 10. 2016

Schodišťová plošina zpřístupňující menzu ve Studentském domě je aktuálně (po dobu její opravy) mimo provoz. Osoby s omezením pohybu mohou ke stravování využít menzu v Masarykově koleji, kde je zajištěn bezbariérový vstup.


Článek "Bez bariér?"

30. 6. 2016

V časopise Pražská technika 3/2016 byl uveřejněn článek "Bez bariér?" o našem středisku. Více článků najdete v sekci Média o nás.


Informace o přístupnosti objektů ČVUT

23. 3. 2016

Od roku 2012 jsme prováděli mapování přístupnosti jednotlivých fakult ČVUT a dalších součástí univerzity. Díky podpoře Magistrátu hlavního města Prahy byla tato aktivita zakončena vydáním nové 14dílné publikace Bezbariérové ČVUT – Informace o přístupnosti objektů ČVUT pro osoby se zdravotním postižením. Jednotlivé sešity, popisující konkrétní budovu, jsou zdarma k dispozici na vrátnicích objektů. Celá publikace je k odběru v našem středisku, v Centru informačních a poradenských služeb ve Studentském domě nebo v Informačním centru ČVUT. Publikaci lze rovněž získat v elektronické podobě.


Stručný průvodce pro práci s programem ClaroRead

17. 3. 2016

V sekci Metodologická činnost je ke stažení Stručný průvodce pro práci s programem ClaroRead. Průvodce vznikl ve středisku ELSA jako pomůcka pro studenty s poruchou čtení nebo psaní, kteří tento software při svém studiu začínají využívat a potřebují se obeznámit s jeho ovládáním či nastavením.


« Novější aktuality  Starší aktuality »

Zpět na na začátek stránky

ČVUT je členem:   


© 2013 ELSA Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ČVUT   |  E-mail: stredisko@elsa.cvut.cz