ELSA

Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ČVUTVítejte na stránkách Střediska ELSA

Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ELSA je celouniverzitní pracoviště Českého vysokého učení technického v Praze. Usilujeme o efektivní a smysluplné studium studentů s hendikepem na naší škole. Poskytujeme komplexní služby uspokojující specifické potřeby těchto studentů a uchazečů o studium.

Nabízíme konzultace akademickým pracovníkům a odborné veřejnosti. Součástí našich aktivit je také zajištění fyzické přístupnosti výukových prostor univerzity.

ARCHIV AKTUALIT


Důležité upozornění!

3. 10. 2016

Schodišťová plošina zpřístupňující menzu ve Studentském domě je aktuálně (po dobu její opravy) mimo provoz. Osoby s omezením pohybu mohou ke stravování využít menzu v Masarykově koleji, kde je zajištěn bezbariérový vstup.


Článek "Bez bariér?"

30. 6. 2016

V časopise Pražská technika 3/2016 byl uveřejněn článek "Bez bariér?" o našem středisku. Více článků najdete v sekci Média o nás.


Informace o přístupnosti objektů ČVUT

23. 3. 2016

Od roku 2012 jsme prováděli mapování přístupnosti jednotlivých fakult ČVUT a dalších součástí univerzity. Díky podpoře Magistrátu hlavního města Prahy byla tato aktivita zakončena vydáním nové 14dílné publikace Bezbariérové ČVUT – Informace o přístupnosti objektů ČVUT pro osoby se zdravotním postižením. Jednotlivé sešity, popisující konkrétní budovu, jsou zdarma k dispozici na vrátnicích objektů. Celá publikace je k odběru v našem středisku, v Centru informačních a poradenských služeb ve Studentském domě nebo v Informačním centru ČVUT. Publikaci lze rovněž získat v elektronické podobě.


Stručný průvodce pro práci s programem ClaroRead

17. 3. 2016

V sekci Metodologická činnost je ke stažení Stručný průvodce pro práci s programem ClaroRead. Průvodce vznikl ve středisku ELSA jako pomůcka pro studenty s poruchou čtení nebo psaní, kteří tento software při svém studiu začínají využívat a potřebují se obeznámit s jeho ovládáním či nastavením.


Den otevřených dveří!

29. 2. 2016

Ve středu 16. března 2016 se v našem středisku, na pracovišti TROJANOVA, uskuteční den otevřených dveří (od 10 do 17 hodin). Rádi přivítáme nejenom středoškoláky se zdravotním nebo jiným znevýhodněním, uvažující o studiu na ČVUT, ale i další návštěvníky se zájmem o problematiku podpory studentů se specifickými potřebami. Bližší informace naleznete v pozvánce a programu.


« Novější aktuality  Starší aktuality »

Zpět na na začátek stránky

ČVUT je členem:   


© 2013 ELSA Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ČVUT   |  E-mail: stredisko@elsa.cvut.cz