ELSA

Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ČVUTVítejte na stránkách Střediska ELSA

Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ELSA je celouniverzitní pracoviště Českého vysokého učení technického v Praze. Usilujeme o efektivní a smysluplné studium studentů s hendikepem na naší škole. Poskytujeme komplexní služby uspokojující specifické potřeby těchto studentů a uchazečů o studium.

Nabízíme konzultace akademickým pracovníkům a odborné veřejnosti. Součástí našich aktivit je také zajištění fyzické přístupnosti výukových prostor univerzity.

ARCHIV AKTUALIT


Haptické mapy už ve třech velikostech

9. 5. 2017

tři roky od svého spuštění nabízejí haptické mapy od Seznam.cz další měřítka. Vybrat je možné ze tří různých úrovní detailů zobrazených informací na jeden vytištěný list hmatové mapy. Více informací najdete v článku Petra Hofmana, GIS specialisty Seznam.cz.


Informace pro uchazeče o studium na ČVUT

1. 3. 2017

Středisko ELSA nabízí uchazečům o studium na ČVUT s hendikepem nebo jiným znevýhodněním konzultace před podáním přihlášky ke studiu. Na konzultaci budou zhodnoceny potřeby uchazeče, na jejichž základě může být upraven průběh přijímacích zkoušek. Pro domluvení konzultace pište na e-mail: stredisko@elsa.cvut.cz


Haptické mapy už i pro Slovensko

2. 11. 2016

Dne 27. října zpřístupnil server Mapy.cz rozšířené internetové mapy pro nevidomé uživatele o území Slovenské republiky. Takzvané haptické mapy jsou výsledkem technologie, která už od roku 2014 generuje podklady pro hmatové mapy na základě map vizuálních. Mapový portál na ní spolupracuje s univerzitními středisky ELSA ČVUT v Praze a Teiresiás Masarykovy univerzity v Brně. Haptická mapa Slovenska je k dispozici v přibližném měřítku 1:1200, stejně tak jako mapa České republiky. Více informací naleznete v tiskové zprávě.


Důležité upozornění!

3. 10. 2016

Schodišťová plošina zpřístupňující menzu ve Studentském domě je aktuálně (po dobu její opravy) mimo provoz. Osoby s omezením pohybu mohou ke stravování využít menzu v Masarykově koleji, kde je zajištěn bezbariérový vstup.


Článek "Bez bariér?"

30. 6. 2016

V časopise Pražská technika 3/2016 byl uveřejněn článek "Bez bariér?" o našem středisku. Více článků najdete v sekci Média o nás.


« Novější aktuality  Starší aktuality »

Zpět na na začátek stránky

ČVUT je členem:   


© 2013 ELSA Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ČVUT   |  E-mail: stredisko@elsa.cvut.cz