[Fanda] Je možná instalace Windows 10 poslepu?

Jiří Stojaník stojanik.jiri na tiscali.cz
Čtvrtek Leden 16 12:08:00 CET 2020


Zdravím,
bohužel, v úplném počátku instalace to občas opravdu čte vše anglickým hlasem, ale snad s aktualizací 1909 je už vše ok, nedávno jsem instaloval jeden notebook právě přes bootovací flashdisk, vytvořený přes Media creation tool a tuším, že to mluvilo česky od začátku. S pozdravem
Jirka.

Odesláno z iPhonu

> 16. 1. 2020 v 11:36, Lubos Pintes <lubos.pintes na gmail.com>:
> 
> Podľa mojich skúseností, ak sa používa nejaký ten assistant,  tak to možné je, nakoľko sa to vlastne robí samo. Ak ale nastane problém, tak sa bez oka nezaobídeme.
> 
> Ja som opakovane stláčal Ctrl+Win+Enter, aby som čo najskôr spustil Narratora. Ale nebolo mi to nič platné, lebo tí debili to nejak zmršili a české hlášky mi boli čítané anglickým hlasom. No aspoň som vedel, že sa niečo deje.
> 
> Dňa 15. 1. 2020 o 15:28 Martin Beran napísal(a):
>> Milí Fandové,
>> předmět e-mailu říká vše - je tedy možná instalace Windows 10 poslepu?
>> Jsem jeden z těch, kdo ještě používají Windows 7, jimž včera skončila podpora a i když mě čeká výměna počítače, napadlo mě, že bych si Desítky osahal.
>> Mimochodem, kdo má ještě Windows 7 tak vězte, že spolu s nimi skončila i podpora oblíbeného antiviru Microsoft Security Essentials, to se méně ví, psalo se o tom v časopisu Chip.
>> Když Microsoft masivně nabízel přechod na Desítky, tak jsem váhal, protože nejnovější odečítače resp. konkrétně Jaws již nepodporuje můj braillský řádek, ale říkám si, že bych to třeba uspokojivě rozchodil s NVDA a BRLTTY, kdysi jsem s tím laboroval a dělat s tím vcelku šlo.
>> Proto mě tedy zajímá, je-li to beze zraku možné, použiji-li nějakého toho upgradovacího asistenta či jak se to jmenuje.
>> 
>> Děkuje Martin.Další informace o konferenci Fanda