[Fanda] Glosa - Zjisteni aktualni teploty na netu

Radek Seifert seifert na elsa.cvut.cz
Středa Srpen 5 13:52:06 CEST 2015


Dobrý den všem,
k diskuzi o teplotách vzduchu v nejzapadlejších a nejodlehlejších místech republiky i světa bych rád přispěl i z trochu jiného pohledu, konkrétně určitou skepsí. 
Může vypadat velice efektně, když si z nějakého menu vyberu sledování teploty v Dolnovrchních Kočkopsech, konkrétně za Fančiným barákem hned vedle garáže, ale nemohu si nepoložit otázku, co se vlastně dozvím. Pokud jde o předpověď, moje skepse je téměř neotřesitelná - myslím, že se nedozvím o nic víc než jakousi předpověď v rámci řekněme rozumně velkého území - například kraje. Výsledek bude stejný, jako kdybych si namísto všech těch upřesňování prostě vložil sledování teploty kraje, kde se ona garáž nachází.
U sledování aktuální teploty je teoreticky situace lepší, neboť sbírat hodnoty například i od oné garáže je skutečně možné a naprosto přesné - otázkou je, které služby sbírají teploty teploměr od teploměru a které opět vychází z globálnějších teploměrů umístěných v určitých referenčních místech, kam příslušná podmísta - včetně Fančinýho domu a garáže patří.
Shrnuto, šikovným programátorským fíglem jak velkolepě vylepšit aplikaci může být prosté rozvedení regionu na nepočítaně jeho součástí, jejich vykazování v rozměrném a početném menu a vydání příslušné aktualizace se stále stejným obsahem :-)
Pokud se mýlím, rád se nechám přesvědčit o opaku :-)
Prosím berte tuto glosu obecněji, jako volné zamyšlení se nad navyšujícími se možnostmi všeho možného s tím, že občas jaksi obsah zůstává stejný. Sami možná přispějete podobnými příklady z jiného ranku.
Díky

Radek Seifert-----Original Message-----
From: fanda-bounces na lists.elsa.cvut.cz [mailto:fanda-bounces na lists.elsa.cvut.cz] On Behalf Of Blažkovi
Sent: Wednesday, August 05, 2015 12:25 PM
To: Fanda Konference
Subject: Re: [Fanda] Zjisteni aktualni teploty na netu

Zdravím na konferenci. S pomocí přátel se mi taky podařilo nainstalovat vše dobře, ale výsledek je úplně stejný jak zde popisuje pan Stejskal. Bohužel vím už o více počítačích, kde je to právě takhle špatně. Poprosil bych rád ty, kteří na to technicky mají, jestli by se nemohli pokusit najít důvod. 
Předem děkuji.
Tonda Blažek.
----- Original Message -----
From: "Jiří Stejskal" <stejskal na braillnet.cz>
To: "Fanda" <fanda na elsa.cvut.cz>
Sent: Tuesday, August 04, 2015 8:22 PM
Subject: [Fanda] Zjisteni aktualni teploty na netu


Zdravím fandové,
navazuji na můj dotaz z mého předchozího mailu, který jsem poslal před pár dny,  ohledně zjištění aktuální teploty ze stránky:
http://www.vzdalenostmest.cz/cesko/
Protože se pravděpodobně nedá v IE běžným způsobem přes oblíbené docílit, aby se stránka otevírala s přednastavenými údaji, chtěl bych poprosit znalé, jestli by věc nešla řešit nějakým skryptem, bat souborem, nebo maličkým prográmkem, který by po odentrování zástupce odkazu z plochy postupně provedl následující kroky:
otevřel by zmíněnou stránku,
do pole Vzdálenost z vložil Jabloňany,
do pole Vzdálenost do vložil Boskovice,
stisknul tlačítko Vzdálenost
a nakonec stisknul tlačítko Předpověď počasí.
Tím by se docílilo toho, že po odentrování odkazu z plochy a několika šipkách dolů by bylo možné se ihned dozvědět aktuální teplotu v daných lokalitách. Prováděl jsem v prvním z míst kontrolní měření teploměrem a údaje se docela shodovaly.
Díky za pomoc.
Jiří Stejskal


--------
Dobrý den,
na stránce:
http://www.vzdalenostmest.cz/cesko/
je možné si kromě vzdáleností mezi městy a obcemi a vyhledáním trasy nechat zobrazit i okamžitou teplotu ve výchozím a cílovém místě.
Chtěl bych docílit toho, abych nemusel při každém otevření stránky vkládat název dvou konkrétních míst a klikat na tlačítka Vzdálenost a poté na Předpověď počasí, ale aby se mi stránka otevřela přímo s danými údaji o počasí. Ikdyž uložím do Oblíbených stránku s danými daty, po dalším otevření je stránka "čistá".
Měl byste někdo radu, jak toho docílit? Díky.
Jiří Stejskal
------------- další část ---------------
A non-text attachment was scrubbed...
Name: winmail.dat
Type: application/ms-tnef
Size: 5686 bytes
Desc: [žádný popis není k dispozici]
URL: <http://www.elsa.cvut.cz/pipermail/fanda/attachments/20150805/91a7d219/attachment.bin>


Další informace o konferenci Fanda