[Fanda] Zmeny nastaveni sitoveho pripojeni

Vítek tapin na wo.cz
Úterý Listopad 22 09:29:40 CET 2011


Ahoj,

To nevím, obávám se, abych si tu něco nerozhodil do té míry, že bych si to nebyl schopen dát zpátky, nevím, jestli na to správně reflektují body obnovení (rstrui), že by se to v případě potřeby vrátilo zpátky, nebo pokud by to nešlo, tak by se jednoduše provedlo smazání síťového připojení toho nového, experimentálního, a všechno by bylo při starém... Měl jsem za to, že se tady vytvoří pouze připojení co karta to připojení a nejdou udělat dvě připojení s odlišným nastavením vztahující se k téže kartě.

Pokud to jde, jak vytvořím nové síťové připojení vzhledem k dané síťovce? To by byla pecka, pokud by to šlo a jak čtu, tak i Pištovi by to pomohlo:). Jde o to, že jsem v aplikačním menu našel "vytvořit nové příchozí připojení", tím jsem prošel až do "zavřít", prostě celý proces, ale nové připojení, které bych mohl dál nastavovat se mě tam neobjevilo. Ve 2. dialogu jsem zaškrtl "připojení k Internetu" a "modemem" jsem ponechal odškrtnuté.


Tapin-radio coordinator
URL: http://www.tapinradio.com/
Facebook: http://facebook.com/tapinradio
Twitter: http://twitter.com/tapin_radio
Skype: tapinradio
 ----- Původní zpráva ----- 
 Od: Lubos Pintes 
 Komu: fanda na tereza.fjfi.cvut.cz 
 Odesláno: 22. listopadu 2011 9:11
 Předmět: Re: [Fanda] Zmeny nastaveni sitoveho pripojeni


 A nejde to proste nastaviť ako pomenované sieťové pripojenie? Myslím 
 akože jedno pripojenie je u mňa cez PPPoE, volá sa "Digi Internet". 
 Druhé je na VPN a má iné meno, ...? Neviem ako vo win7 či vista.
 Dňa 22.11.2011 4:52, Vítek wrote / napísal(a):
 > Zdravím,
 >
 > Mám takový specifický dotaz, o němž jsem, bohužel, na netu nic nenašel. Mám dvě stanoviště, kde je staticky přidělená IP adresa, výchozí brána, maska podsítě a servery DNS, jednoduše není možné DHCPkem tyto údaje přidělit automaticky. Je nějaká možnost, jak nastavit, abych se mohl přepínat mezi těmito dvěma nastaveními, aniž bych musel pokaždé údaje neustále přepisovat? Je to dost otravné. Mám na mysli klasicky síťové připojení přes commandline ncpa.cpl třeba.
 >
 > Možná by pomohl nějaký dávkový batch soubor se scriptem, ale jednak bych tohle nedal a jednak si nejsem jist, zda třebaže administrátor by měl soubor k tomuto přístup.
 >
 > Moc díky za jakoukoli radu
 > Tapin-radio coordinator
 > URL: http://www.tapinradio.com/
 > Facebook: http://facebook.com/tapinradio
 > Twitter: http://twitter.com/tapin_radio
 > Skype: tapinradio
 >


Další informace o konferenci Fanda