[Fanda] Zajímavý poznatek ohledně Wintalker voice

Vítek tapin na wo.cz
Pondělí Listopad 2 08:30:06 CET 2009


Zdravím,


ano, to máte pravdu, rovněž jsem tuto závažnou skutečnost zjistil. U WTC je zajímavé, že pokud nastavíte intonaci na hodnotu 40 a níže, tak dospějete vcelku k zajímavému zjištění, a to, že hlas je podstatně nižší a hlubší než na hodnotách, které jsou vyšší než 40.

Neméně zajímavé je, že budete-li posuvník s ohledem na intonaci WTC posouvat o 1 hodnotu a testovat hlasový projev a intonaci, potom překvapivě doznáte, že zatímco když zvyšujete hodnoty o 1, hlas se stává vyšším a když o proti tomu hlas snižujete, potom se intonace prohlubuje a snižuje.

Totéž doporučuji v rámci studijních poznatků zkoumat ve vstahu k rychlosti, kde je kromě zrychlování/zpomalování zajímavé navyšovat či snižovat hodnoty o sudý či lichý počet, nebo po každé o 3 či 4 hodnoty rychlosti. Poměrně šokující zjištění je, že zvyšováním hodnot se WTC zrychluje, zatímco snižováním zpomaluje.

Také zkuste zkoumat hlasitosst, kdy nejhlasitější je 100 a nejtišší 0. Když u hodnoty 0 zesílíte vaší reprosoustavu na maximum, nepatrnný šelest a hlas WTC možná uslyšíte.

Závěrem zkuste nastavit rychlost na hodnotu 0, a zrovna tak intonaci s hlasitostí a potom postupně přidávat o 1 hodnotu. Mysllím, že budete mít na půl dne co na práci a těším se, až nám o tom zde opět s velkou parádou poreferujete.

s pozdravem
Vítek
url: http://tapin.uvadi.cz/
rss: tapin.uvadi.cz/rss.xml
ICQ #: 226873151
Skype: tapin-tapin
----- Původní zpráva ----- 
Od: "Vojtěch Šmiro" <artez1 na tiscali.cz>
Komu: <fanda na tereza.fjfi.cvut.cz>
Odesláno: 1. listopadu 2009 21:45
Předmět: [Fanda] Zajímavý poznatek ohledně Wintalker voice


Zdravím. Zjistil jsem o Wintalker voice, že když si výšku změníte např na víšku 60, je úplně jinačí, hlas lépe intonuje, ale pro ty, kteří jsou zvyklí na nižší výšku je dost těžké si zvyknout. 
Vojta. 

__________ Informace od ESET NOD32 Antivirus, verze databaze 4563 (20091101) __________

Tuto zpravu proveril ESET NOD32 Antivirus.

http://www.eset.cz
Další informace o konferenci Fanda