[Fanda] Internet Explorer 8

petra Lásková petra.laskova na tiscali.cz
Čtvrtek Srpen 28 07:40:01 CEST 2008


Karel Břinda napsal(a):
> Milí fandové,
>
> zkoušel někdo z vás Internet Explorer 8 (momentálně je k dispozici Beta 2)? Se kterými screen-readery funguje korektně? Co jsem četl recenze, tak tahle verze byla ve všech z nich velmi velmi chválena a vypadá to, že se konečně objeví věci, které nebyly kopírovány z jiných prohlížečů, a IE je bude nabízet tedy jako úplně první. Z mnoha změn (můžete si přečíst např. http://technet.idnes.cz/testujeme-nejlepsi-prohlizec-od-microsoftu-internet-explorer-8-v-nove-betaverzi-g11-/sw_internet.asp?c=A080827_131544_sw_internet_pka, velmi dobrý článek, kde je popsáno vše důležité) bych vypíchnul některé.
>
> Mě osobně zaujala možnost tzv. inprivate módu, do kterého když se přepnete, tak nejsou ukládána data do historie, cache a cookies (abych byl férový, tuhle vlastnost údajně poskytuje už nějakou dobu Safari). Druhá věc, jenž mi přijde zajímavá, je možnost se přepnout do kurzorového módu (nebo jak to nazvat), kdy stránku můžeme procházet kurzorem a používat všechny možné klávesové zkratky, stejně jak jsme zvyklí např. ve Wordu. Určitě také stojí za zmínku další novinka, a to že v případě, kdy nějaká stránka způsobí chybu prohlížeče (kvůli nějakému bugu), tak spadne akorát daný tab, nikoliv celý prohlížeč, jak se tomu děje zatím u všech prohlížečů na trhu. Tohle mi přijde jako poměrně slušný krok kupředu.
>
> Upřímně, IE 7 mně osobně nezaujal, protože všechny implementované věci byly k dispozici o mnoho let dříve u ostatních prohlížečů a z mého hlediska i implementovány lépe, takže když jsem náhodou pracoval na stroji s Windows, i tak jsem se snažil tam dostat Operu. Nicméně IE 8 vypadá z mého úhlu pohledu (teď neberu v úvahu problémy se screen-readery,apod., protože jsem to se spec. softwary netestoval) mnohem revolučněji.
>
> S pozdravem
>
> Karel Břinda
> moderátor konference
>
>
> __________ Informace od ESET NOD32 Antivirus, verze databaze 3394 (20080827) __________
>
> Tuto zpravu proveril ESET NOD32 Antivirus.
>
> http://www.eset.cz
>
Zdravím, protože mám docela v oblibě betatestingy, kde lze tento 
internet stahnout?


Další informace o konferenci Fanda