Soulseek

Tomáš Vagner vagtom na seznam.cz
Čtvrtek Duben 20 08:31:10 CEST 2006


A v tech kilobajtech to mam nastavit kolik? Jake cislo tam je nejlepsi? Jak by mi to asi vyhovovalo? Standartne tam mam asi 0 ale to je asi blbost ze? Jinak uz to mam. Diky. Tak mi dejte jmeno a do useru si vas pridam.
 ----- Original Message ----- 
 From: Tomáš Hromádka 
 To: Pro fanousky vypocetni techniky 
 Sent: Monday, April 17, 2006 1:12 PM
 Subject: Re: Soulseek


 Já jsem nevidomý a používám screenreader Window Eyes. 
 Nejprve je potřeba nastavit jaké adresáře chcete sdílet. 
 Tto zvolíte v menu options filesharring configuration add shared folder. Tam stojíte na zadávacím políčku pro název souboru. Po stisku shift tab se dostanete do seznamu adresářů jako třeba ve Winampu a vyberete adresář, který chcete sdílet a dáte tlačítko select. Dále můžete nastavit jestli od vás může tahat kdokoliv nebo jenom lidi které máte v userlistu. Pak nastavíte stejným způsobem adresář do kterého vy budete stahovat a dáte ok. 
 Dále bych nastavil menu view na transfers a user list, odškrtněte room list. 
 Praktické Soulseekování já provádím tak, že mám seznam lidí kteří Slsk používají a tyto lidi si přidám do userlistu tak, že kliknu pravým myšítkem na položku user v zákl. okně soulseeku a zvolím add to list. Do editačního pole zadám jméno daného člověka o kterém vím že Soulseek používá a dám enter., Pak již pod položkou user vidím dané lidi, na kterých mohu dát opět pravé tlačítko a zvolit browse user's files a objeví se okno s adresářovou strukturou daného uživatele. Po adresářích chodím šipkami nahoru a dolu, adresář rozbalím šipkou doprava a jeho obsah pak vidím po stisknutí tabulátoru podobně jako třeba v Outlooku. 
 Pokud chci stahnout určitý soubor, dám kontext. menu a zvolím download file, pokud chci stahnout adresář, postavím se na něj, kontext. menu a zvolím download folder. 
  Pak se stačí přepínat mezi okny ctrl tab. V jednom uvidíte vaši frontu souborů a v dalších soubory toho daného člověka, jehož filelist jste si otevřel. 
  Okno transfers se prochází tabem. Vidíte v něm frontu vašich souborů a po stisku tab můžete šipkami nastavit kolik souborů můžete najednou stahovat. Dále po stisku tab vidíte frontu souborů které jsou stahovány od vás a opět dále můžete nastavit kolik lidí může tahat od vás. 
  Dále bych zaškrtl autoresume, to znamená že se vám automaticky dotahají soubory, které byly přerušeny, autoclear finished znamená že se dokončené stažené soubory vymažou z fronty a dále je možnost nastavit rychlostní limity pro download a upload opět šipkami nahoru nebo dolu nebo přímo napsat v kilobajtech. 
  Doufám že mé vysvětlení nebylo příliš chaotické a že se vám práce se Soulseekem bude líbit. Nevím kolik čechů tento program využívá, ale já mám ve svém userlistu asi 60 lidí převážně cizinců, kteří mají rádi stejný hudební styl jako já takže vím že u mich najdu dobrou hudbu. 
  Já poslouchám, dancefloor, eurodance, rave, trance, vocal trance, takže pokud byste měl o tento styl zájem, plšlu svůj userlist. 
  Tom

  Jde samozřejmě i hledat klasickým způsobem pomocí tlačítka search, ale nevím proč ale toto mi vykazuje dost špatné výsledky. 
  ----- Original Message ----- 
  From: Tomáš Vagner 
  To: Pro fanousky vypocetni techniky 
  Sent: Friday, April 14, 2006 7:46 AM
  Subject: Re: Soulseek


  Aha a muzete mi napsat nejaky navod pro tenhle program? Kdyz jsem se zaregistroval tj jmeno a heslo, tak co potom? Neni nekde cestina k tomuhle softu? Vy nevidite? At vim, jestli to pro nevidomeho je dobry program.
   ----- Original Message ----- 
   From: Tomáš Hromádka 
   To: Pro fanousky vypocetni techniky 
   Sent: Friday, April 14, 2006 1:23 AM
   Subject: Re: Soulseek


   Ano, používám a sem s ním naprosto spokojen. Můj nick je energizer01
   Nejefektivnější způsob jak na Soulseeku hledat vísničky je brouzdat přímo filelistem daného člověka. Čili mít v userlistu hodně zajímavých lidí a v nich brouzdat a tahat. 
   Nevýhoda Soulseeku je že neumí vyhledávat alternativní downloadové zdroje jako třeba dc, to znamená, že danou písničku tahá pouze od jednoho člověka od kterého jste tahat začal ikdyž by jí mohlo mít víc lidí. 
   Tom

    ----- Original Message ----- 
    From: Tomáš Vagner 
    To: Pro fanousky vypocetni techniky 
    Sent: Thursday, April 13, 2006 2:54 PM
    Subject: Soulseek


    Zdravim. Pouzivate nekdo program soulseek?


    __________ Informace od NOD32 1.1487 (20060413) __________

    Tato zprava byla proverena antivirovym systemem NOD32.
    http://www.nod32.cz  __________ Informace od NOD32 1.1488 (20060413) __________

  Tato zprava byla proverena antivirovym systemem NOD32.
  http://www.nod32.cz
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: http://tereza.fjfi.cvut.cz/pipermail/fanda/attachments/20060420/0ffc5d45/attachment.html 


Další informace o konferenci Fanda