Re: Nastaveni biosu v cestině?

Marek Durila marekdurila na seznam.cz
Pondělí Červenec 12 23:57:51 CEST 2004


Ahoj Michale!
Prakticky v jazycích jako čeština to nejde, už vidim, jak by se s tím výrobci patlali, když nejsou ani pořádně přeloženy manuály. 
Program pro windows alespoň pro notebooky Acer a snad HP existují, nevim, jak se jmenují, ale řekněme si upřímně, že člověk potřebuje něco takového nastavit a ono zrovna se něco po....
Zdraví
   Marek Durila
  ----- Original Message ----- 
  From: Michal Suchý 
  To: Pro fanousky vypocetni techniky 
  Sent: Thursday, July 01, 2004 3:47 PM
  Subject: Nastaveni biosu v cestině?


  Ahoj fandové. Chci se zeptat na něco ohledně biosu. Nebude se někdy vyrábět i české nastavení biosu nebo to bude pořád v jazycích, které teď jsou? Není nějaký program, který umožňuje nastavovat úplně to stejné, co se nastavuje v biosu po startu počítače po zmáčknutí klávesy delete nebo F2 +enter? Tzn. že by se daly přímo ve spuštěném Windows nastavovat různé věci a povolit nebo zakázat různé zařízení, např. nastavit přímo přes windows, z jaké jednotky se má nabootovat. Nevidomý člověk by si tak mohl něco přenastavovat v biosu bez pomoci vidícího za pomoci hlasového výstupu. Ještě se chci zeptat v kterém souboru jsou chybová hlášení, která se objevují, když dojde k nějaké chybě v nějaké aplikaci a objeví se tlačítko zavřít a v editačním poli popis chyby? Zdraví Michal.
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: http://tereza.fjfi.cvut.cz/pipermail/fanda/attachments/20040712/bb845909/attachment.html 


Další informace o konferenci Fanda