ELSA

Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ČVUTKoleje Podolí - bloky A, B, C, D, E, F


Adresa:
Tel. 1.:
Tel. 2.:
Web:
GPS:
Na Lysině 772/12, 147 45 Praha 4
+420 244 105 111
+420 244 105 115
https://www.suz.cvut.cz/koleje/koleje-podoli
50°3'14.656"N, 14°25'44.662"E
Bloky A, B obtížně přístupné nebo nepřístupné

Bloky C, F částečně přístupné

Bloky D, E obtížně přístupné nebo nepřístupnéKoleje Podolí zahrnují celkem 6 ubytovacích pětipodlažních objektů – bloky A, B, C, D, E, F, dvoupodlažní studentskou menzu a dvoupodlažní správní budovu kolejí (vstupní objekt). Areál se nachází v klidné vilové části Prahy 4, cca 12 minut chůze od stanice metra C – Pražského povstání.


Bloky A, B: buňkový systém s jedno-, dvou- a třílůžkovými pokoji, WC, sprchou a kuchyňkou na buňce.

Nově zrekonstruované bloky C, F: jedno- až dvoulůžkové pokoje s umyvadlem na pokoji. Na chodbách se nacházejí společné kuchyňky, sprchy a WC. V bloku C jsou k dispozici 2 bezbariérově upravené dvoulůžkové pokoje s vlastní sprchou a WC, ovšem samotný vstup do bloku C je obtížně přístupný.

Bloky D, E: jedno- až třílůžkové pokoje se společnými kuchyňkami, WC a sprchami na chodbách objektů.

Celková kapacita koleje je více než 1 000 lůžek.

Na všech blocích se nachází prádelny, sušárny.


Bloky A, B, D, E jsou zařazeny do kategorie obtížně přístupných nebo nepřístupných objektů, protože nemají k dispozici žádný bezbariérový vstup (schodiště), postrádají dostatečně prostorné výtahy, resp. nemají k dispozici žádné výtahy, a postrádají upravené toalety.

Bloky C, F jsou zařazeny do kategorie částečné přístupnosti zejména z důvodu, že jsou upravené (hlavní) vstupy komplikovanější – před oběma vstupy jsou nájezdy bez dostatečného manipulačního prostoru. Vstupní dveře do objektů lze obtížně otevřít. Oba objekty disponují každý 1 prostorným evakuačním výtahem a 1 částečně přístupnou toaletu.  


VSTUP
INTERIÉR
VÝTAHY
WC
PARKOVÁNÍ
POPIS PŘÍSTUPOVÝCH TRAS
PŮDORYSNÉ SCHÉMA
FOTOGALERIE


VSTUP

Areál kolejí Podolí je oplocen, není volně průchozí.

Hlavní, částečně přístupný vstup do areálu je z ulice Na Lysině skrz dvoupodlažní vstupní objekt; jedná se zároveň o správní budovu kolejí. Správní budovu je třeba buď projít 2 dveřmi, parametry viz níže nebo je možné ji obejít/objet vjezdem pro automobily (vrata, závora, nerovný terén – dlažební kostky). Průchod správním objektem je volně přístupný veřejnosti (není zde zvonek, čtečka karet ani tlačítkové tablo s kódovačem). Vnější vstupní dveře do správní budovy z ulice Na Lysině jsou dvoukřídlé prosklené (šířka křídla 825 mm, horní hrana madla ve výšce 1 055 mm). Vnitřní vstupní dveře, vedoucí z prostoru před vrátnicí na dlážděný dvůr, jsou jednokřídlé prosklené (šířka křídla 810 mm, spodní hrana kódovače ve výšce 1 240 mm). Před dveřmi 1 schodišťový stupeň (výšky 100 mm) a nerovný terén - dlažební kostky. Správní budova zahrnuje hlavní vrátnici kolejí v 1. NP, která slouží celému areálu (výška parapetu 1 040 mm, přesazený pult o 100 mm; bez možnosti indukčního poslechu), a administrativní zázemí kolejí v 1. NP a 2. NP (vstupní dveře jsou jednokřídlé, mechanicky otevíravé směrem dovnitř; šířka křídla 890 mm, výška kliky 1 100 mm, výška schodišťového stupně 120 mm, výška zvonku 1 635 mm).

Přístup do všech bloků je chráněn zadáním příslušných číselných kódů, které jsou každé 2 měsíce z bezpečnostních důvodů měněny. Tlačítková tabla s kódovačem jsou umístěna v rámci širokého ostění vstupních dveří (ve výšce 1 225 - 1490 mm na osu, výšky kódovačů se liší blok od bloku). Za vnějšími vstupními dveřmi následuje zádveří a v něm další dvoukřídlé dveře, které jsou v zimním období zavřené, v letním období stále otevřené. V jednotlivých blocích nejsou k dispozici žádné vrátnice.

BLOK A:

Ke vstupním dveřím vede schodiště na venkovní terasu (7 stupňů, bez mezipodesty). Vstupní dveře jsou dvoukřídlé, asymetrické, prosklené dveře, mechanicky otevíravé směrem ven (šířka křídel 880 mm + 510 mm, výška kliky 1 080 mm; lze obtížně otevřít). Zvonky zde nejsou. Těsně před dveřmi se nachází 1 venkovní schodišťový stupeň (výšky 180 mm); je zde omezený manipulační prostor.

BLOK B:

Ke vstupním dveřím vede schodiště na venkovní terasu (6 stupňů, bez mezipodesty). Vstupní dveře jsou dvoukřídlé, asymetrické, prosklené dveře, mechanicky otevíravé směrem ven (šířka křídel 890 mm + 500 mm, výška kliky 1 075 mm; lze obtížně otevřít). Zvonky zde nejsou. Těsně před dveřmi se nachází 1 venkovní schodišťový stupeň (výšky 100 mm); je zde omezený manipulační prostor.

BLOK C:

Ke vstupním dveřím vede schodiště na venkovní terasu (6 stupňů, bez mezipodesty), které je možné bezbariérově objet přes rampu, nacházející se před sousedním objektem F, a přes terasu, která je volně propojená s terasou před blokem F. Vstupní dveře jsou dvoukřídlé, asymetrické, prosklené dveře, mechanicky otevíravé směrem ven (šířka křídel 884 mm + 510 mm, výška kliky 1 080 mm; lze obtížně otevřít). Výška zvonkového tabla je 1 242 – 1 536 mm. Těsně před dveřmi se nachází 1 venkovní schodišťový stupeň (výšky 120 mm) překonaný mobilním dřevěným nájezdem (šířka 747 mm, délka 800 mm, sklon 12 %) Je zde omezený manipulační prostor.

V bloku C se v 1. NP nachází 2 bezbariérově upravené pokoje. Každý má vlastní, částečně přístupný vstup přímo z terasy. Jedná se o jednokřídlé, částečně prosklené dveře, mechanicky otevíravé směrem dovnitř do pokojů (šířka křídla 800 mm, vodorovná madla z obou stran ve výšce 928 mm). Před dveřmi je v rámci zdi 1 schodišťový stupeň (proměnlivé výšky 80 – 100 mm); je zde omezený manipulační prostor.

BLOK D:

Ke vstupním dveřím vede schodiště na venkovní terasu (různě vysoké 3 stupně). Vstupní dveře jsou dvoukřídlé, asymetrické, prosklené dveře, mechanicky otevíravé směrem ven (šířka křídel 885 mm + 510 mm, výška kliky 1 080 mm; lze obtížně otevřít). Zvonky zde nejsou. Před dveřmi se nachází 1 venkovní schodišťový stupeň (výšky 120 mm); je zde omezený manipulační prostor.

BLOK E:

Ke vstupním dveřím vede schodiště na venkovní terasu (3 stupně), které je překonáno přímou venkovní nekrytou pevnou dřevěnou rampou bez mezipodesty (šířka 1 170 mm, délka 1 958 mm, překonává výšku 353 mm, sklon 16 %; bez zábradlí). Vstupní dveře jsou dvoukřídlé, asymetrické, prosklené dveře, mechanicky otevíravé směrem ven (šířka křídel 884 mm + 510 mm, výška kliky 1 080 mm; lze obtížně otevřít). Zvonky zde nejsou. Před dveřmi se nachází 1 venkovní schodišťový stupeň (výšky 120 mm); je zde omezený manipulační prostor.

BLOK F:

Ke vstupním dveřím vede schodiště na venkovní terasu (3 stupně), které je překonáno přímou venkovní nekrytou rampou bez mezipodesty (šířka 1 500 mm, délka 5 000 mm, sklon 11 %). Povrch rampy je dlážděný, hladký, protiskluzný. Rampa je z obou stran opatřena zábradlím, přičemž zábradlí není ani z jedné strany osazeno po celé délce rampy. Vstupní dveře jsou dvoukřídlé, asymetrické, prosklené dveře, mechanicky otevíravé směrem ven na terasu (šířka křídel 919 mm + 504 mm, výška kliky 1 060 mm; lze obtížně otevřít). Výška zvonkového tabla je 1 140 – 1 680 mm. Bezprostředně před dveřmi se z venkovní strany nachází mřížka, osazená šikmo jako nájezd (šířka 2 400, délka 1 000 mm, sklon 11 %) tak, aby překonala 1 schodišťový stupeň (výšky 100 mm). Mezi dveřmi a mřížkou chybí manipulační prostor.

Žádný ze vstupů není akusticky ani hlasově definován.

Zpět na na začátek stránkyINTERIÉR

BLOKY A, B:

Interiéry šestipodlažních objektů jsou nepřístupné. V blocích jsou k dispozici osobní výtahy nedostatečných rozměrů, viz níže.

BLOKY C, F:

Částečně přístupné jsou celé šestipodlažní objekty. Do ostatních podlaží vedou běžně užívané, dostatečně velké evakuační výtahy, viz níže.

V blocích C, F se nachází v obou případech zrenovovaná společná kuchyňka v 1. NP (šířka vstupních dveří 800 mm). Pracovní deska v kuchyňce je ve výšce 865 mm.

V bloku C jsou k dispozici v 1. NP 2 bezbariérově upravené dvoulůžkové pokoje, každý s vlastní koupelnou se záchodovou mísou (zaměření a návštěva pokojů možná po domluvě).

BLOKY D, E:

Interiéry šestipodlažních objektů jsou nepřístupné. V blocích nejsou k dispozici žádné výtahy.

Zpět na na začátek stránkyVÝTAHY

BLOKY A, B:

K dispozici je vždy 1 osobní výtah na blok (kapacita 4 osoby). Výtahy jsou volně přístupné veřejnosti. Rozměrově jsou téměř totožné, shoduje se i vybavení.

Rozměry kabiny v bloku A: šířka 800 mm, hloubka 1 150 mm (zmenšená kvůli vodorovnému madlu, osazenému ve výšce 1 000 mm na zadní stěně výtahu, na šířku 1 050 mm). Výtah má dvoje dveře, oboje šířky 700 mm. Vnější dveře jsou mechanicky otevíravé směrem ven. Dveře mají svislé madlo ve výšce 1 000 – 1 250 mm. Vnitřní dveře v kabině jsou automatické, skládací. Přivolávací tlačítko zvenku vedle výtahu je ve výšce 1 323 mm. Ovládací tlačítka uvnitř výtahů jsou ve výšce 1 090 – 1 235 mm. Výtah je vybaven optickou a akustickou signalizací. Není vybaven sedátkem, hlasovou signalizací, hmatovým značením ani možností indukčního poslechu. Před výtahem je dostatečný manipulační prostor.

BLOKY C, F:

K dispozici je vždy 1 evakuační výtah na blok (kapacita 13 osob). Výtahy jsou volně přístupné veřejnosti. Rozměrově jsou téměř totožné, shoduje se i vybavení.

Rozměry kabiny v bloku C: šířka 1 100 mm, hloubka 2 100 mm. Dveře šířky 800 mm se otevírají automaticky. Přivolávací tlačítko zvenku vedle výtahu je ve výšce 1 167 mm. Ovládací tlačítka uvnitř výtahů jsou ve výšce 941 – 1 293 mm. Výtah je vybaven sklopným sedátkem (horní hrana sedátka je ve výšce 516 mm, resp. 473 mm v bloku F; sklopit lze snadno). Sedátko je umístěno hned vedle panelu s tlačítky. Výtah je vybaven optickou signalizací. Tlačítka uvnitř výtahu jsou vyznačena v reliéfním písmu a doplněna Braillovými písmem. Výtah není vybaven hlasovou a akustickou signalizací ani možností indukčního poslechu. Před výtahem je dostatečný manipulační prostor.

BLOKY D, E:

K dispozici není žádný výtah.

Zpět na na začátek stránkyWC

BLOKY A, B, D, E:

K dispozici není žádné bezbariérově přístupné hygienické zázemí.                       

BLOK C:

Pro veřejnost je k dispozici 1 samostatná, označená, částečně přístupná toaleta (přímý vstup z chodby). Kabina je uzamčená (klíč na vrátnici nebo u pracovnic skladu v 1. NP bloku F).

Toaleta je zařazená do kategorie částečně přístupných prostorů zejména z důvodu omezeného manipulačního prostoru v kabině (šířka méně než 1 600 mm).

Rozměry kabiny: šířka 1 480 mm, hloubka 1 887 mm. Dveře šířky 793 mm jsou mechanicky otevíravé směrem ven z kabiny. Z vnitřní strany mají vodorovné madlo ve výšce 800 mm. Postrádají zvenku zajistitelný zámek. Klika je ve výšce 1 100 mm. Manipulační prostor pro vozík (šířky 900 mm) je umístěn proti dveřím. Záchodová mísa je osazena na zadní stěně kabiny. Je přístupná z pravé strany. Horní hranu sedátka má ve výšce 500 mm. Je opatřena z obou stran polohovatelnými madly (délky 900 mm). Napravo od dveří je osazeno menší umyvadlo ve výšce 800 mm. Vedle umyvadla madlo chybí. V kabině i před dveřmi je dostatečný manipulační prostor. V kabině chybí háček na oděvy a nouzové signalizační zařízení. 

BLOK F:

Pro veřejnost je k dispozici 1 samostatná, označená, částečně přístupná toaleta (přímý vstup z chodby u zádveří). Kabina je uzamčená (klíč na vrátnici nebo u pracovnic skladu v 1. NP bloku F).

Toaleta je zařazená do kategorie částečně přístupných prostorů zejména z důvodu omezeného manipulačního prostoru v kabině (šířka i hloubka méně než 1 600 mm).

Rozměry kabiny: šířka 1 513 mm, hloubka 1 465 mm. Dveře šířky 808 mm jsou mechanicky otevíravé směrem ven z kabiny. Z obou stran mají osazeno vodorovné madlo ve výšce 873 mm. Postrádají zvenku zajistitelný zámek. Klika je ve výšce 1 080 mm. Manipulační prostor pro vozík (šířky 820 mm) je umístěn proti dveřím. Záchodová mísa je osazena na zadní stěně kabiny. Je přístupná z levé strany. Horní hranu sedátka má ve výšce 506 mm. Je opatřena z obou stran stejně dlouhými madly (délky 823 mm). Madlo u stěny je pevné, madlo v prostoru (obtížně) polohovatelné. Nalevo od dveří je osazeno menší umyvadlo ve výšce 802 mm. Vedle umyvadla madlo chybí. V kabině je omezený manipulační prostor. Před dveřmi je dostatečný manipulační prostor. V kabině chybí háček na oděvy a nouzové signalizační zařízení.

Zpět na na začátek stránkyPARKOVÁNÍ

V rámci areálu není vyhrazené parkovací stání.

Areál kolejí Podolí má k dispozici dostatek běžných, nekrytých parkovacích stání.

Možnost parkování pro studenty evidované ve Středisku ELSA prosím konzultujte emailem: stredisko@elsa.cvut.cz.

Zpět na na začátek stránkyPOPIS PŘÍSTUPOVÝCH TRAS

Přístup od MHD do areálu kolejí Podolí:

Protože stanice metra Pražského povstání není bezbariérově přístupná, osobám se sníženou pohyblivostí doporučujeme využít nízkopodlažní autobus na zastávku Děkanka.


Popis doporučené cesty pro osoby na vozíku – od zastávky autobusu Děkanka (ze směru od stanice metra C Pražského povstání):

Autobus zastavuje v blízkosti areálu kolejí Podolí. Po výstupu z autobusu na zastávce Děkanka pokračujte ulicí Na Hřebenech II ve stejném přímém směru jako autobus až na křižovatku s ulicí Na Hřebenech I. Na křižovatce zatočte doprava a pokračujte v přímém směru do ulice Pod Děkankou až na křižovatku s ulicí Na Lysině. Na křižovatce zatočte doleva, přejeďte přechod přes silnici a pokračujte v přímém směru cca 20 m. Po levé straně se nachází hlavní vstup, tj. správní budova/vstupní objekt, do areálu kolejí Podolí. Celý terén od zastávky Děkanka je náročný (sklony terénu, nerovnosti povrchu, obrubníky bez nájezdů).


Odkaz na webové stránky pražského dopravního podniku a informace o aktuálním stavu bezbariérových zařízení MHD zde.Zpět na na začátek stránky


PŮDORYSNÉ SCHÉMA


Zpět na na začátek stránky


FOTOGALERIE

ČVUT je členem:   


© 2013 ELSA Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ČVUT   |  E-mail: stredisko@elsa.cvut.cz