ELSA

Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ČVUTVítejte na stránkách Střediska ELSA

Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ELSA je celouniverzitní pracoviště Českého vysokého učení technického v Praze. Usilujeme o efektivní a smysluplné studium studentů s hendikepem na naší škole. Poskytujeme komplexní služby uspokojující specifické potřeby těchto studentů a uchazečů o studium.

Nabízíme konzultace akademickým pracovníkům a odborné veřejnosti. Součástí našich aktivit je také zajištění fyzické přístupnosti výukových prostor univerzity.

ARCHIV AKTUALIT


Informace o přístupnosti objektů ČVUT

23. 3. 2016

Od roku 2012 jsme prováděli mapování přístupnosti jednotlivých fakult ČVUT a dalších součástí univerzity. Díky podpoře Magistrátu hlavního města Prahy byla tato aktivita zakončena vydáním nové 14dílné publikace Bezbariérové ČVUT – Informace o přístupnosti objektů ČVUT pro osoby se zdravotním postižením. Jednotlivé sešity, popisující konkrétní budovu, jsou zdarma k dispozici na vrátnicích objektů. Celá publikace je k odběru v našem středisku, v Centru informačních a poradenských služeb ve Studentském domě nebo v Informačním centru ČVUT. Publikaci lze rovněž získat v elektronické podobě.


Stručný průvodce pro práci s programem ClaroRead

17. 3. 2016

V sekci Metodologická činnost je ke stažení Stručný průvodce pro práci s programem ClaroRead. Průvodce vznikl ve středisku ELSA jako pomůcka pro studenty s poruchou čtení nebo psaní, kteří tento software při svém studiu začínají využívat a potřebují se obeznámit s jeho ovládáním či nastavením.


Den otevřených dveří!

29. 2. 2016

Ve středu 16. března 2016 se v našem středisku, na pracovišti TROJANOVA, uskuteční den otevřených dveří (od 10 do 17 hodin). Rádi přivítáme nejenom středoškoláky se zdravotním nebo jiným znevýhodněním, uvažující o studiu na ČVUT, ale i další návštěvníky se zájmem o problematiku podpory studentů se specifickými potřebami. Bližší informace naleznete v pozvánce a programu.


Do fondu hmatových map přibyla Plzeň

28. 1. 2016

Prezenčně si v našem středisku můžete zapůjčit hmatovou mapu Plzně od společnosti Mapron, vydanou na sklonku roku 2015. Je vyrobena z transparentního plastu s barevným podtiskem, což ocení zejména slabozrací uživatelé. Mapa Plzně, vydaná v limitované sérii 50 kusů, doplnila náš fond hmatových map.


Příručka pro práci s editorem MathType

7. 1. 2016

V sekci Metodologická činnost je ke stažení Příručka pro práci s editorem MathType, která vznikla ve středisku ELSA. Příručka je určena studentům s poruchou čtení nebo psaní, kterým může editor MathType zpřístupnit studium na vysoké škole.


« Novější aktuality  Starší aktuality »

Zpět na na začátek stránky

ČVUT je členem:   


© 2013 ELSA Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ČVUT   |  E-mail: stredisko@elsa.cvut.cz