ELSA

Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ČVUTVítejte na stránkách Střediska ELSA

Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ELSA je celouniverzitní pracoviště Českého vysokého učení technického v Praze. Usilujeme o efektivní a smysluplné studium studentů s hendikepem na naší škole. Poskytujeme komplexní služby uspokojující specifické potřeby těchto studentů a uchazečů o studium.

Nabízíme konzultace akademickým pracovníkům a odborné veřejnosti. Součástí našich aktivit je také zajištění fyzické přístupnosti výukových prostor univerzity.

ARCHIV AKTUALIT


Chytrý objektiv SONY

7. 12. 2015

Do portfolia zapůjčovaných pomůcek našeho střediska přibylo nové zařízení vhodné zejména pro studenty se zrakovým postižením, kteří se při studiu potýkají s obtížemi při čtení z tabule na větší vzdálenost. Jedná se o chytrý objektiv SONY DSC-QX10 přenášející snímaný obraz na displej připojeného mobilního telefonu či tabletu. Zařízení jsme otestovali a výsledky uveřejnili na našem Facebooku. Více informací o zápůjčkách ZDE


Individuální konzultace

30. 11. 2015

Blíží se zkouškové období! Máte problémy s učením? Nevíte, jaký studijní typ jste? Středisko ELSA nabízí studentům se specifickými potřebami, evidovaným v systému podpory studentů s hendikepem, individuální konzultace na styly učení, práci s textem a trénink koncentrace pozornosti. Individuální konzultaci je možné si domluvit na e-mailové adrese: holejsovska@elsa.cvut.cz. Těšíme se na Vás!


Jsme pro Vás i na Facebooku

8. 10. 2015

Od akademického roku 2015/16 s námi můžete být v kontaktu i prostřednictvím sociální sítě Facebook. Najdete nás ZDE


Základy práce na počítači bez kontroly zrakem

17. 9. 2015

V sekci "Metodologická činnost" nyní naleznete aktualizované vydání elektronické příručky "Základy práce na počítači bez kontroly zrakem" (2015) od Mgr. Radka Seiferta a RNDr. Wandy Gonzúrové.


Tvorba hmatových orientačních plánů v prostředí vysokých škol

17. 9. 2015

Text manuálu "Tvorba hmatových orientačních plánů v prostředí vysokých škol" vznikl v rámci projektu Síť expertních pracovišť k zajištění inkluze v terciárním vzdělávání (ExpIn). Je výsledkem práce autorského kolektivu Střediska Elsa (ČVUT v Praze) a Střediska Teiresiás (Masarykova univerzita v Brně). Ke stažení viz sekce "Metodologická činnost".


« Novější aktuality  Starší aktuality »

Zpět na na začátek stránky

ČVUT je členem:   


© 2013 ELSA Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ČVUT   |  E-mail: stredisko@elsa.cvut.cz