ELSA

Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ČVUTVítejte na stránkách Střediska ELSA

Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ELSA je celouniverzitní pracoviště Českého vysokého učení technického v Praze. Usilujeme o efektivní a smysluplné studium studentů s hendikepem na naší škole. Poskytujeme komplexní služby uspokojující specifické potřeby těchto studentů a uchazečů o studium.

Nabízíme konzultace akademickým pracovníkům a odborné veřejnosti. Součástí našich aktivit je také zajištění fyzické přístupnosti výukových prostor univerzity.

ARCHIV AKTUALIT


Stručný průvodce pro práci s programem ClaroRead

17. 3. 2016

V sekci Metodologická činnost je ke stažení Stručný průvodce pro práci s programem ClaroRead. Průvodce vznikl ve středisku ELSA jako pomůcka pro studenty s poruchou čtení nebo psaní, kteří tento software při svém studiu začínají využívat a potřebují se obeznámit s jeho ovládáním či nastavením.


Den otevřených dveří!

29. 2. 2016

Ve středu 16. března 2016 se v našem středisku, na pracovišti TROJANOVA, uskuteční den otevřených dveří (od 10 do 17 hodin). Rádi přivítáme nejenom středoškoláky se zdravotním nebo jiným znevýhodněním, uvažující o studiu na ČVUT, ale i další návštěvníky se zájmem o problematiku podpory studentů se specifickými potřebami. Bližší informace naleznete v pozvánce a programu.


Do fondu hmatových map přibyla Plzeň

28. 1. 2016

Prezenčně si v našem středisku můžete zapůjčit hmatovou mapu Plzně od společnosti Mapron, vydanou na sklonku roku 2015. Je vyrobena z transparentního plastu s barevným podtiskem, což ocení zejména slabozrací uživatelé. Mapa Plzně, vydaná v limitované sérii 50 kusů, doplnila náš fond hmatových map.


Příručka pro práci s editorem MathType

7. 1. 2016

V sekci Metodologická činnost je ke stažení Příručka pro práci s editorem MathType, která vznikla ve středisku ELSA. Příručka je určena studentům s poruchou čtení nebo psaní, kterým může editor MathType zpřístupnit studium na vysoké škole.


Chytrý objektiv SONY

7. 12. 2015

Do portfolia zapůjčovaných pomůcek našeho střediska přibylo nové zařízení vhodné zejména pro studenty se zrakovým postižením, kteří se při studiu potýkají s obtížemi při čtení z tabule na větší vzdálenost. Jedná se o chytrý objektiv SONY DSC-QX10 přenášející snímaný obraz na displej připojeného mobilního telefonu či tabletu. Zařízení jsme otestovali a výsledky uveřejnili na našem Facebooku. Více informací o zápůjčkách ZDE


« Novější aktuality  Starší aktuality »

Zpět na na začátek stránky

ČVUT je členem:   


© 2013 ELSA Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ČVUT   |  E-mail: stredisko@elsa.cvut.cz